Dziś rano podczas porannej audycji Nicka Grimshawa w BBC Radio 1 Sam Smith oficjalnie ogłosił, że to on zaśpiewa piosenkę do „Spectre” czyli najnowszego Bonda. O jego udziale w tym przedsięwzięciu krążyły plotki już od dłuższego czasu, ale wokalista uparcie zaprzeczał sugerując nawet, że wybranką jest Ellie Goulding.

Piosenka pod tytułem „Writings on the Wall” ukaże się 25 września – miesiąc przed premierą filmu, w którym po raz kolejny w roli głównej zobaczymy Daniela Craiga. Smith w oficjalnym komunikacie na swoim fanpage’u napisał, że czuje się zaszczycony możliwością dołączenia do długiej listy kultowych wykonawców, którym dane było nagrać piosenkę do Bonda. Produkcją kawałka, który powstał w styczniu (tak, tak długo Sam Smith musiał kłamać) zajęli się Disclosure oraz Jimmy Napes znany ze współpracy zarówno ze Smithem jak i braćmi Lawrence.

Wybór ludzi odpowiedzialnych za Bonda jest miernikiem popularności artysty, autor takich hitów jak „Stay with Me” czy „Lay Me Down” właśnie zapewnił sobie swoistą nieśmiertelność, ale czy sprostał wyzwaniu? Napisanie czegoś tak dobrego jak „Skyfall” z pewnością łatwym zadaniem nie było.

Nie ma więcej wpisów