Chromatics dawkuje napięcie i wypuszcza do sieci kolejny, czwarty już utwór pochodzący z nadchodzącego krążka. Do tej pory jednak nie zdradzili daty premiery wydawnictwa, ani żadnych konkretnych szczegółów dotyczących jego powstawania. Wszystko wskazuje na to, że materiał może zostać wydany bez żadnych zapowiedzi.

Nowy utwór zatytułowany „Shadow” jest częścią serii singli „Adult Swim”, a jego dłuższa wersja znajdzie się nadchodzącym, podwójnym albumie „Dear Tommy” i tym samym dołączy do grona udostępnionych już utworów „In Films”, „Just Like You” i „I Can Never Be Myself When You’re Around”.

Johnny Jewel o nowym singlu i samym albumie mówi krótko: „Każdy ma cień. Nie ma różnicy między rzeczywistością dziesięć lat temu i dziesięć sekund temu. Twoją przyszłość określa Twoja przeszłość. Płomień nostalgii jest kuszącą czarną dziurą do przejścia, ale uznaję to za fantazję. Romans jest odważny. Więc jest prostota. Miłość jest wezwaniem do wojny. Dlaczego nie chcesz się szanować muzyki? „Dear Tommy” jest najbardziej buntowniczy rekord zrobiłem”.

Jak zapewniają muzycy materiał jest już w całości skończony, teraz tylko czeka na odpowiedni moment, aby wypuścić go w świat.

Nie ma więcej wpisów