Już po raz 11-ty odbędzie się w Warszawie Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Podczas siedmiu dni występów na scenie zaprezentuje się przeszło 15 artystów m.in. z Iranu, Turcji, Korei Południowej, Ukrainy, w tym również i z Polski. Festiwal organizowany z inicjatywy stolicy jest swoistym pomostem pomiędzy różnymi kulturami, narodowościami, językami. Obok siebie co roku wystąpują muzycy z różnych zakątków świata, co sprawia, że to wydarzenie już dawno zyskało wymiar symboliczny.

W tym roku tematem przewodnim festiwalu będą „Muzyczne Świątynie”, gdyż w krajach, z których pochodzą tegoroczni artyści muzyka stanowi pewnego rodzaju łącznik między światem fizycznym a światem duchowym. Gościem specjalnym edycji będzie zaś Korea, której współcześni artyści doskonale łączą przeszłość z teraźniejszością mieszając starożytne rytuały z muzyką eksperymentalną. Posiadają również wspólny mianownik z Polską – muzyka koreańska, tak jak i nasza, wyrosła na rytmice mazurkowej. Założeniem organizatorów jest więc przybliżenie tej egzotycznej, a zarazem w pewnym sensie bliskiej nam, stylistyki.

Obok występów w ramach festiwalu, jak co roku odbędą się panele dyskusyjne oraz warsztaty prowadzone przez ekspertów i mistrzów klasy światowej.

Program festiwalu:
21.09 (poniedziałek), godz. 19.00
Kayhan Kalhor & Ali Bahrami Fard (Iran)
Alireza Ghorbani (Iran)

22.09 (wtorek), godz. 19.00
HulyaiHorod (Ukraina)
Ethno-Trio Troitsa (Białoruś)
Nasta Niakrasava (Białoruś)
R.U.T.A. (Polska)
***
Koçani Orkestar (Macedonia)

23.09 (środa), godz. 18.30
Sounds Like Poland

24.09 (czwartek), godz. 19.00
Geomungo Factory (Korea Południowa)
Şivan Perwer (Turcja)

25.09 (piątek), godz. 19.00
Badakhshan Ensemble (Tadżykistan)
Sain Zahoor (Pakistan)

26.09 (sobota), godz. 17.00 i godz. 20.30
Baraji (Korea Południowa)
Seun Kuti & Egypt 80 (Nigeria)

27.09 (niedziela), godz. 19.00
Noreum Machi (Korea Południowa)
Noura Mint Seymali (Mauretania)

Bilety:
10-50 PLN

Nie ma więcej wpisów