Weterani z New Order od dziesięciu lat nie wydali żadnego premierowego krążka, ich ostatnią płytą było „Waiting for the Sirens to Call” z 2005 roku. Teraz wreszcie szykuje się nowy materiał, 25 września ukaże się „Music Complete”, pierwszy album odkąd z zespołu odeszedł basista Peter Hook, a także pierwszy nagrany pod szyldem wytwórni Mute.

Po „Restless”, singlu promującym wydawnictwo, zespół właśnie ujawnił kolejny nowy utwór – „Plastic”. W tym drugim kawałku wyraźnie słychać wpływy Chemical Brothers, z którymi Bernard Sumner pracował przy okazji genialnego „Out of Control” z 1999 roku i choć połówka tamtego duetu (Tom Rowlands) pomagała New Order w innych nowych kawałkach to trudno oprzeć się wrażeniu, że i tu dołożył on coś od siebie. „Plastic” to utwór wybitnie klubowy zawierający również ślady kultowego „Blue Monday”, a w tle słychać wokal samej La Roux.

Lista gości, oprócz rozmiłowanej w elektronice Brytyjki, zawiera także Brandona Flowersa i legendarnego Iggy’ego Popa, a brzmienie nowego kawałka to nie przypadek, cały album ma być mniej gitarowy, a bardziej elektroniczny.

 

Nie ma więcej wpisów