Początki Pink Martini sięgają 1994 roku, kiedy w Portland pianista Thomas M. Lauderdale postanowił w jednym organizmie połączyć muzykę latynoską, klasyczną, pop oraz jazz. Stworzona w ten sposób wieloosobowa orkiestra z Chiną Forbes na wokalu szybko stała się swoistym fenomenem. Teraz grupa postanowiła podczas trasy koncertowej zawitać również w kraju nad Wisłą.

Muzyka Pink Martini od samego początku niezwykle spodobała się Francuzom – pierwszy wydany singiel „Sympathique” stał się tam sensacją i został nominowany do tytułu Piosenki Roku Francuskich Nagród Victories de la Musique. Jednak oryginalny styl i repertuar stworzony nie tylko w języku angielskim zjednały grupie fanów na całym świecie. Każdy kolejny album podbijał serca nowych słuchaczy. Obecnie dyskografię grupy zamyka wydany w 2014 roku krążek „Dream A Little Dream”.

Muzycy na swoim koncie mają koncerty niemal w każdym zakątku Ziemi – od obu Ameryk i Europy, przez Azję i Bliski Wschód, po Australię, Nową Zelandię i Afrykę. Ta jedyna w swoim rodzaju, pełna ciepła i pozytywnej energii kilkunastoosobowa orkiestra w Polsce zagra aż trzy koncerty – w Zabrzu, Poznaniu i Łodzi.

Kiedy: 7.10 (środa)
Gdzie: Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
Start: 20:00
Bilety: od 159 PLN

Kiedy: 8.10 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Sala Ziemi MTP
Start: 20:00
Bilety: od 189 PLN

Kiedy: 9.10 (piątek)
Gdzie: Łódź, Klub Wytwórnia
Start: 20:00
Bilety: od 159 PLN

Nie ma więcej wpisów