Halloween zbliża się wielkimi krokami, czas więc zapoznać się z propozycjami wydarzeń organizowanymi specjalnie z tej okazji. Te noc warto spędzić w teatrze. W noc duchów Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na mroczną premierę nowej płyty SQUAREPUSHER’A

Ukrywający się pod pseudonimem SQUAREPUSHER Tom Jenkinson, to brytyjski muzyk, tworzący awangardową muzykę elektroniczną, łącząc rozmaite gatunki – od acid techno, przez jazz, ambient i drum and bass aż po break beat. Jako nastolatek interesował się ciężkim brzmieniem metalowych gitar, marząc o karierze w zespole trash-metalowym. U progu lat 90-tych jego zainteresowania uległy zmianie i Jenkinson wybrał bardziej elektroniczną drogę.

Jego debiutancki album „Feed Me Weird Things”, uznawany jest do dzisiaj za jedną z najważniejszych płyt lat 90-tych. Podczas halloweenowej nocy 31 października zaprezentuje materiał z płyty „Damogen Furies”, będącej udaną kompilacją najlepszych cech muzyki Brytyjczyka.

Specjalną atrakcją dla odwiedzających to miejsce z pewnością będzie fakt, że tego wieczoru będzie można zajrzeć do wszystkich tejemniczych, niedostępnych na co dzień zakamarków Teatru Szekspirowskiego. Organizatorzy zapewniają jednak, że na tym nie koniec i szykują jeszcze kilka specjalnych atrakcji.

Nie ma więcej wpisów