Szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Ambientalnego już pod koniec listopada przyciągnie do Wrocławia fanów minimalistycznych dźwięków i nieoczywistej sztuki.

To, co wyróżnia to wydarzenie spośród innych festiwali to jego hermetyczna i spójna jednocześnie formuła. Organizatorzy stawiają sobie za cel pokazanie gatunków i artystów obok twórczości których nie można przejść obojętnie, prezentujących sztukę, która wymaga od widza pełnego zaangażowania. Odbywający się między 27 a 28 listopada w klubie Firlej festiwal stwarza okazję do spotkania młodych twórców mających świadomość swojego artystycznego, awangardowego pochodzenia z wymagającym odbiorcą.

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: pochodzący z Niemiec muzyk Uwe Zahn występujący pod pseudonimem Arovane, czerpiący z dorobku MBV, Slowdive czy Chapterhouse Ulrich Schnauss, Scott Morgan kompozytor, inżynier dźwięku i artysta multimedialnym mieszkający w Vancouver, Loscil. Tworzący na pograniczu ambientu i muzyki eksperymentalnej, multiinstrumentalista Aidan Baker, stacjonujący w Berlinie muzyk Hior Chronik, Cétieu, czyli Tekla Mrozowicka, dobrze znana scenie niezależnej dziennikarka muzyczna, promotorka i producentka. Wystąpi również Lights Dim – projekt łączący brzmienia instrumentów akustycznych, field recordingów oraz found footage z elementami elektroniki i samplingu. Z polskich reprezentantów pojawi się Odmieniec – jednoosobowy projekt muzyczny, powołany do życia przez Jakuba Czyża. Jego muzyka obraca się wokół klimatów ambient, drone, noise, post-rock, psychedelic, shoegaze.

Nie ma więcej wpisów