Na kilka dni przed premierą nowy projekt Natashy Khan udostępnia stream debiutanckiego albumu. Wyjątkowa w twórczości tej artystki płyta zawiera sześć coverów folkowych pieśni z całego świata w nowej, uwspółcześnionej wersji.

Projekt o nazwie Sexwitch współtworzony jest przez producenta Dana Carey’a i grupę TOY. Wszystkie utwory, które pojawią się na mini albumie pod takim samym tytułem, co nazwa grupy, zostały znalezione przez Carey’a i Khan podczas podróży po świecie. Wśród kompozycji znajdą się na przykład „Helelyos”, który powstał w Iranie i „Ha Howa Ha Howa”, napisaną przez marokańską artystkę Cheikha Hadda Ouakki w latach 70-tych.

Na krążku można spodziewać się charakterystycznych dla Bat For Lashes przestrzennych dźwięków i muzycznych eksperymentów zarówno instrumentlanych, jak i wokalnych. Artystka jak mało kto potrafi bawić się swoim głosem i wykorzystywać go na wiele sposób. Współpraca przy tym krążku okazała się szczególnie owocna, głównie z uwagi na fakt, że wszyscy jej członkowie mieli okazję już ze sobą współpracować przy poprzednich wydawnictwach macierzystych projektów.

Nie ma więcej wpisów