Niewiele jest zespołów, które mogą sobie pozwolić na światową trasę pożegnalną i mieć absolutną pewność, że na każdym z koncertów pojawi się komplet publiczności. Black Sabbath postanowiło wielki finał swojej prawie 50 letniej historii przeżyć wspólnie z fanami.

O końcu grupy Ozzy Osbourne wspominał już w kwietniu. Jednak oficjalna informacja o zakończeniu działalności pojawiła się dopiero na początku września. Wtedy też ujawniono pierwsze daty koncertów z pożegnalnej trasy. Na powrót legendarnej grupy do Polski szanse były raczej umiarkowane, ale po kilku dniach od ogłoszenia tournée po Ameryce Północnej, Nowej Zelandii i Australii pojawiły się też europejskie daty. Trasa „Black Sabbath – The End” po starym kontynencie, podczas której na scenie zobaczymy Ozzy’ego Osbourne’a, Tony’ego Iommiego i Geezera Butlera rozpocznie się 1 czerwca przyszłego roku. W Polsce grupa wystąpi 2 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Muzycy jednogłośnie doszli do wniosku, że zrobili już wystarczającą pod nazwą Black Sabbath i czas zakończyć tę przygodę. Powodów takiej decyzji je wiele. Jednym z ważniejszych jest stan zdrowia Tony’ego Iommiego, który nie jest w stanie dłużej występować.

Sprzedaż biletów ruszy 2 października od godziny 10.00.

Nie ma więcej wpisów