Od swojego powrotu z płytą „The Next Day” w 2013 roku, David Bowie co jakiś czas bierze udział w różnego rodzaju projektach. Tym razem ponownie daje się poznać, jako twórca soundtracku do produkcji telewizyjnej.

Od jego ostatniego udziału w tego typu przedsięwzięciu minęło sporo czasu. Bowie postanowił jednak ponownie sprawdzić się w tej roli i stworzył motyw muzyczny na potrzeby kryminalnej sześcioodcinkowej serii „The Last Panthers”, opartej na prawdziwych wydarzeniach. Jej reżyserem jest Johan Renck znany z pracy nad „Bloodline”, „Breaking Bad” czy „The Walking Dead”.

Johan Renck, twórca serialu wyjaśnia: „Chciałem, aby kawałek do czołówki napisała jedna z ikon mojej młodości, ale zamiast tego otrzymałem możliwość współpracy z Bogiem. Reakcja Davida na propozycję była precyzyjna, pełna zaangażowania i ciekawości. Muzyka, którą nam wysłał, dokładnie odwzorowała każdy aspekt naszych bohaterów oraz samego serialu – mroczna, piękna i sentymentalna (w najlepszym znaczeniu tego słowa). Bowie zainspirował mnie i zaintrygował. Jestem zachwycony jego udziałem w projekcie. Wciąż nie mogę uwierzyć, że do tego doszło.”

Utwór będzie służyć jako główny motyw muzyczny serialu, otwierając każdy epizod.

Nie ma więcej wpisów