Gdy dwa lata temu temu usłyszałam nazwę The Dumplings nie wiedziałam, że wkrótce ten młody duet z Zabrza skradnie moje serce. Debiutancki album „No Bad Days” z rysunkową okładką i utworami „Mewy” czy „Technicolor Yawn” towarzyszył mi przez cały rok 2014. Natomiast w tym roku, po licznych trasach koncertowych w Polsce i za granicą, muzyczny duet zaprezentuje nam swoje kompozycje z drugiego, najnowszego krążka zatytułowanego „Sea You Later”.

Czuje, że będzie to album, którego nie powinno się przegapić. Jak mówią sami artyści jest to płyta, która powstała w trzy tygodnie, chociaż materiały zbieraliśmy przez cały ubiegły rok. Głównym motywem nowego wydawnictwa jest estetyka wody i morza. Na chwilę obecną drugi album jest owiany lekką, oniryczną tajemnicą, gdyż póki co nie wiadomo ile utworów znajdzie się na „Sea You Later” i czy, tak jak w przypadku debiutu, piosenki obcojęzyczne będą przeplatały się z polskimi tekstami.

Lada chwila najprawdopodobniej będziemy mogli spodziewać się teledysku promującego nowy album The Dumplings, a także piosenki „Orfeusz” od której wszystko się zaczęło. Premiera krążka „Sea You Later” już 13 listopada.

Nie ma więcej wpisów