Około półtora roku temu zachwyciła nas genialnym debiutem „No Mythologies To Follow” zdobywając w ten sposób rzeszę oddanych fanów na całym świecie. Jednak to dopiero tegoroczny singiel, nagrany wspólnie z Major Lazer „Lean On”, wywindował ją do pozycji gwiazdy ambitnego popu. , miejmy nadzieję, powoli zbliża się do końca trwającej już prawie dwa lata trasy koncertowej i skupi się na przygotowaniu kolejnego genialnego albumu. Pewien przedsmak nowości poznaliśmy już dziś.

Na antenie BBC Radio 1 premierę miał kawałek „Kamikaze” wyprodukowany przez Diplo. Chociaż piosenka nie jest prostym, przyjaznym popem, jest pewnym zaskoczeniem. Chociaż znów przesuwa nieco granice popowej muzyki, to użycie orientalnych brzmień wydaje się zabiegiem bardzo bezpiecznym, zwłaszcza po ogromnym sukcesie „Lean On”. Nie mogę się również oprzeć wrażeniu, że MØ straciła trochę ze swojej ogromnej energii. Odzyskuje ją co prawda w drugiej połowie singla, jednak nadal całość, w odniesieniu do dotychczasowych dokonań Dunki, wydaje się nieco płaska.

„Kamikaze” jest koncertowym pewniakiem z refrenem wprost stworzonym do skandowania przez tłumy. W krótkiej rozmowie MØ przyznała, że prace nad następcą „No Mythologies To Follow” trwają. Liczymy więc, że więcej nowości od szalonej Dunki otrzymamy już w 2016 roku.

Nie ma więcej wpisów