Jesień w pełni. Pierwsze przeziębienia za nami, szaliki zaś stały się bliskimi towarzyszami codziennych podróży. Z perspektywy zimnego, mglistego poranka wspomnienia letnich dni stają się jeszcze bardziej odległe. O wspaniałych muzycznych przygodach przypominają opaski okalające nadal nadgarstki co bardziej wytrwałych, dla pozostałych pozostają wspomnienia wywołane dźwiękami, przy których skakali latem. Jest jednak jedna impreza, która postanowiła rozgrzać nasze serca spojrzeniem w przyszłość.

Open’er Festival z wyjątkowo dużym wyprzedzeniem, na początku września ogłosił pierwszego headlinera, którym została Florence + The Machine. Ogłoszenie to wywołało mieszane odczucia i burzliwe dyskusje, jednak kiedy emocje opadły, wszyscy zgodnie zaczęliśmy wypatrywać już kolejnych ogłoszeń. Nasz apetyt został zaspokojony już dziś, kiedy to to zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni, poznaliśmy kolejną nazwę z line-upu 2016. O kolejnym sezonie wiadomo na razie naprawdę bardzo niewiele, dlatego do samego końca nie można było być w pełni przekonanym do swoich typów.

Drugim headlinerem Open’er Festival 2016 jest: Red Hot Chili Peppers

Legendarna amerykańska formacja powróci do Polski po prawie 4 letniej przerwie. Na scenie razem już ponad 30 lat bawią nas swoim szalonym, pozytywnym rockiem. Trasa koncertowa, w ramach której odwiedzą Gdynię, będzie skupiona na promowaniu nowego, jedenastego już w karierze zespołu albumu. Producentem materiału jest Danger Mouse, o którym Anthony Kiedis powiedział, że jest mistrzem tworzenia nowoczesnych form.

Red Hot Chili Peppers wystąpią drugiego dnia imprezy w czwartek, 30 czerwca.

Piętnasta edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2016 roku. Nadal dostępne są tańsze bilety z puli Early Bird. W tym roku z promocji można skorzystać miesiąc krócej, do 15 grudnia 2015. Niecierpliwie czekamy na kolejne ogłoszenia.

Nie ma więcej wpisów