Ona pochodzi z Argentyny, występuje w grupach, takich jak Pictorial Candi i Paristetris. On jest Holendrem i na swoim koncie zapisał już grę w tres.b i pokazał się z własnymi solowymi projektami. Candelaria Saenz Valiente i Olivier Heim, bo to o tej dwójce mowa, znają się od lat, ale dopiero teraz połączyli swoje siły w muzycznej komitywie. Z tego wszystkiego powstał utwór „Ballroom”, który nawiązuje do kolorowych dyskotek lat 80-tych.

Poza partiami wokalnymi tej dwójki, brzmienie retro podkreślają także solówka saksofonowa wykonana przez Tomasza Dudę (Mitch&Mitch, Baaba) i partie klawiszowe Marcina Maseckiego. Całość została wyprodukowana przez Michała Kupicza. Utwór został zauważony przez niezależną, berlińską wytwórnię Mansions and Millions, która umieściła go na swojej ostatniej składance „Mixtape Vol 1” obok utworów Seana Nicolasa Savage’a i Magic Island.

„Ballroom” opowiada o szkolnym balu, rodem z amerykańskiego filmu, w którym główną osią fabuły jest relacja pomiędzy chłopakiem i dziewczyną, którzy chcieliby ze sobą zatańczyć, ale nie mają odwagi. Duszny nastrój, przydymione rożowo-fioletowe światło i dekoracje szkolnej auli stanowią tło dla dialogu pomiędzy bohaterami, którzy wydaja się być nastoletnim wcieleniem muzyków.

Nie ma więcej wpisów