Jeden z ważniejszych zespołów post rockowych już za tydzień zawita do Warszawy, gdzie na jedynym koncercie w Polsce będzie promował swoje nowe wydawnictwo.

Caspian już 14 listopada wystąpi na Noise Stage w warszawskim Klubie Progresja. Zespół wypłynął dwa lata po powstaniu, kiedy udało mu się związać z wytwórnią Dopamine Records, dzięki której wydał swoją debiutancką EP-kę “You Are The Conductor”.

Ich pierwsza płyta “The Four Trees” została uznana post-rockowym albumem 2007 roku przez The Silent Ballet. Wydana dwa lata później druga płyta “Tertia” oraz trasy z Red Sparowes i God Is An Astronaut pozwoliły grupie na stałe dołączyć do światowej czołówki gatunku. Teraz Caspian będzie promował wydaną pod koniec września płytę „Dust and Disquiet”.

Przed nim zaprezentuje się brytyjska wiolonczelistka Jo Quail, którą muzycy poznali na festiwalu Dunk! Zaproszenie jej do wspólnej trasy nie było przypadkowe. W jednym z wywiadów Philip Jamieson, gitarzysta Caspiana grupy wyjaśnił: „Uwielbiamy mieszać style, aby dla ludzi wieczór na koncercie był zróżnicowany. Liczą się jednak pewne wspólne cechy. Myślę, że z Jo mamy podobne poczucie muzykalności. Chcemy, aby za każdym razem publiczność wychodząc z koncertu była mile zaskoczona, zamiast mieć poczucie, że słyszała w kółko to samo. Mam nadzieję, że to będzie dla niej ciekawe doświadczenie”.

Kiedy: 14 listopada (sobota)
Gdzie: Warszawa, Progresja (ul.Fort Wola 22)
Start: 20:00
Wstęp: 44 PLN / 55 PLN

Nie ma więcej wpisów