Listopadowy przegląd nowości z polskiej sceny house to wszystkie odcienie tej muzyki: od surowego acid-house, poprzez jackin’ aż po future-garage. Poczytajcie o sukcesach Seba Skalskiego jako Deeplomatik, nadchodzącej EP Noviki dla Otake Records i ściągnijcie darmowy edit od Tanzlife.

ASTRO BUHLOONE / Astropical Tapes

Astro Buhloone to nowy duet reprezentujący wrocławską scenę taneczną. „Forever EP” ukazała się 4 listopada w limitowanym nakładzie. Na płycie dominuje styl deep i tech-house („Skywalker” i 3 remiksy „Forever”). Jazzujące, głębokie brzmienia w 4004 Remix na stronie B przechodzą płynnie w taneczny, surowy house w remiksie zielonogórskiego Tanzlife. Płyta ma już wsparcie od takich artystów jak Jimpster, Nachtbraker, Cassio Kohl, Dan Shake.

TANZLIFE

Sam Tanzlife czyli Tomek Matuszczak (o którym pisałem przy okazji publikacji dla Let’s Play House) stojący za remixem dla Astro Buhloone, wyprodukował właśnie własny edit kawałka „Dayvan Cowboy” zespołu Boards Of Canada. Utwór jest do darmowego pobrania już teraz. Niemal 8 minutowa suita w stylu acid-house, wolno budująca muzyczną, kwaśną przestrzeń to prawdziwy as na polu współczesnych produkcji.

NOVIKA / Otake Records

Novika, która niedawno przypominała się słuchaczom na singlu „Push The Beat” duetu iRobot & Rawski oraz w drum’n’bassowym remiksie dziś zapowiada nową EP pod tytułem „Novika Collabs”, którą wyda w listopadzie label Piotra Bejnara Otake Records. Singlem promującym jest piosenka „Can’t Resist”, nagrana wspólnie z poznańskim producentem Pete Grace (Piotrem Piskorskim).

Pete Grace to DJ i kompozytor obracający się w gatunkach deep-house, indie- i nu-disco, mający za sobą wydawnictwo m.in.w berlińskim Sonar Kollektiv.

Przypominam, że Novika nagrywała już z wieloma innymi wykonawcami – zbiór tych kolaboracji znalazł się na płycie „Feat. Novika”. Nadchodząca EP przypomina koncept płyty z 2006 roku: „Finally EP”, na której znalazły się kompozycje od Niewinnych Czarodziejów, CLS & Wax, Jacka Sienkiewicza oraz Agima pokazując tym samym wokalistkę w różnych odsłonach: deep-house’owej, techno i junglowej. Z niecierpliwością czekamy na „Novika Collabs” !

DEEPLOMATIK / Salted Music

Sebastian Skalski w swoim deepowym wcieleniu jako Deeplomatik wraca do Salted z „Space Drop EP” – na tym wydawnictwie przeróbką utworu „Rudeboyz” zajął się sam Miguel Migs – ten utwór zdobywa błyskawiczną popularność i jest grany przez wielu DJ-ów. Aktualnie jest to Nr 3 na światowej liście Traxsource.Posłuchajcie undergroundowego deep-house najwyższych lotów – na tym wydawnictwie znajdziecie również utwory: „The Streets”, „I’m The One”, „The Music” oraz tytułowy. Czekamy również na zapowiadany na jesień album od Sebastiana Skalskiego.

AM2PM / Kingdome Kome Cuts /Unique 2 Rhythm Records

Alec Sun Drae i Matt Kye jak zwykle szalenie zapracowani: po powrocie z konferencji Amsterdam Dance Event nagrywają kolejne single: właśnie ukazuje się „Gonna Be Mine” dla labelu Unique 2 Rhythm (jako Thomas Frake & AM2PM) oraz „Better Without You” dla Kingdom Kome Cuts (tam ukazał się wcześniej doskonały, czekający na premierę w USA „Turn Me Out”). Duet ma w zanadrzu kilka niespodzianek, m.in. nadchodzącą składankę dla House Session i 3 single nagrane wspólnie ze znanym amerykańskim DJ-em i producentem…

MARTIN DEPP / Pogo House Records

Martin Depp nie ustaje w dzialalności wydawniczej, producenckiej i didżejskiej. Dotychczasowe produkcje jakie ukazały się w jego labelu Pogo House Records są do posłuchania poniżej – w ekskluzywnym miksie dla Vinyl Affairs.

Jedną z nowości w wytwórni Pogo House jest nadchodzący singiel RøKT LAKS „Cosmic Lover” tutaj w autorskim remiksie Martina Depp:

5.11. wychodzi również singiel Ghosty Boogie – My Luv [PHR012] z remiksem Marcina.

Na weekend polecam selekcję najciekawszych nagrań house na październik 2015 / Rough Beatz Vol. 16, jakiej dokonał Martin Depp.

HANDIA HYPE / White Widow Records

Handia Hype to nowy projekt twórców White Widow Records: Luc Vel Mzura i Brusikiewicz. Ich znakomity, mocno zbasowany, garage-house’owy utwór „More Than” znalazł się na kompilacji „Punch For Corruption” jaka ukazała się tuż przed konferencją ADE. Na składance znajdziecie 26 utworów artystów z Polski i reszty świata – wszystko w stylistyce jackin’ house, UK Garage i deep-house.

Posłuchajcie też nowości w stylu future-garage od Brusikiewicza:”To Będę Ja” nagrane dla First Edition:

MR SPRING / Ultra Bass Records / Pogo-House Records

Mr Spring, czyli Łukasz Gabła znowu udowadnia, że perfekcyjnie czuje stylistykę euforii tanecznych produkcji z lat 90. Jego utwory zawsze zaprowadzą na parkiet najbardziej opornych: pozytywne dźwięki piano-house i speed-garage przypominają, że muzyka house to uczucie, to element radości, gdy słyszysz już pierwsze dźwięki z głośnika. Mr Spring związany jest Ultra Bass Records i Pogo-House Records Martina Depp. O zupełnie nowych przedsięwzięciach muzycznych Łukasza – niebawem…

RENI JUSIS / Pomaton EMI

Na koniec wspomnienie z przeszłości – polski klasyk klubowy: sięgam po znakomity, wyprzedzający swój czas album Reni Jusis „Elektrenika”. Płyta ukazała się w roku 2001 i była wybornym zbiorem piosenek klubowych w estetyce house i 2 step / UK Garage, jaki święcił wtedy triumfy na scenach całej Europy. Płyta ukazała się również na winylu i zawierała m.in. single: „Nic O Mnie Nie Wiecie”, „Jakby Przez Sen (Nigdy Ciebie Nie Zapomnę)” i ukryty utwór – cover Ewy Bem / Bemibek „Podaruj Mi Trochę Słońca” nagrany w disco-house’owym stylu. Czekamy na powrót Reni do klubowych korzeni!

Nie ma więcej wpisów