Skupiający się od pewnego czasu na swoich pobocznych projektach muzycy The National zabrali głos w sprawie nowego albumu. Następca „Trouble Will Find Me” ostrożnie zapowiadany jest na przyszły rok. Zespół określa nowe nagrania jako „bardzo ku**wsko niesamowite”.

Matt Berninger chwali się, że częściej niż dotychczas, utwory pisane są zupełnie razem, podczas wspólnych spotkań nad powstawaniem materiału. „Nie boimy się pisać chwytliwych kawałków” – dodaje Aaron Dessner. The National zdradzili, iż pracują nad albumem-hołdem dla Grateful Dead będącym zbiorem wykonywanych przez takich artystów jak: Justin Vernon, Bon Iver, Sharon Van Etten, The War On Drugs, The Walkmen, Kurt Vile, J Mascis i Fucked Up. „Niektóre z tych wykonań to moje ulubione jakich kiedykolwiek dokonali” – mówi gitarzysta. „Myślę, że materiał, który zrobiliśmy jest bardzo spójny muzycznie i w dużej mierze opiera się na oryginałach” – wyjaśnia Scott Devendorf. Mimo tego niektóre z nich mają różnić się od pierwowzoru. Data nie jest jeszcze znana, jednak ostrożne spekulacje wskazują, iż kolejnego krążka spodziewać możemy się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ostatnie dzieło nowojorskiej formacji ukazało się w 2013 roku, a na nim znalazł się m.in. utwór „I Need My Girl”, który wkrótce okazał się wielkim hitem. W ramach promocji wydawnictwa The National wystąpili w ubiegłym roku w Parku Sowińskiego w Warszawie. O koncertowych planach zespołu na razie nic nie wiadomo.

Nie ma więcej wpisów