Zespół Muchy na swoim koncie ma już cztery studyjne albumy i 11 lat wspólnego grania. Muzycy tej grupy od zawsze pokazują, że lubią wyzwania i zaskakujące kolaboracje. Największym tego potwierdzeniem były 10 urodziny grupy świętowane rok temu w Poznaniu, podczas których na scenie pojawili się goście – m.in. Katarzyna Nosowska czy poznański raper Peja. Teraz zespół przygotował coś, czego jeszcze fani nie mieli okazji dostać – grupa wydała album koncertowy.

Zespół tego roku w Jarocinie, trzydzieści lat po nagraniu filmu „Fala” Piotra Łazarkiewicza, zagrał koncert, podczas którego muzycy grupy wykonali muzykę stanowiącą ścieżkę dźwiękową tego filmu na festiwalowej scenie przeplatając kolejne utwory fragmentami oryginalnego filmu „Fala – Jarocin 1985″. Audiowizualne widowisko w wykonaniu zespołu Muchy wzbudziło zachwyt zebranej w Jarocinie publiczności i to właśnie zapis tego koncertu 6 listopada, trafił na sklepowe półki.

Dokładnie miesiąc po ukazaniu się krążka, w poznańskim klubie Blue Note „Powracająca Fala” zabrzmi na żywo. Ale to nie koniec niespodzianek – koncert jest jednocześnie premierą albumu, który tego dnia będzie można nabyć w wersji winylowej! Czarna płyta będzie pierwszym tego rodzaju wydawnictwem w historii zespołu. Oczywiście podczas koncertu Muchy wykonają całą „Powracającą Falę” w składzie, do którego ponownie dołączy Piotr Maciejewski.

Kiedy: 6 grudnia (niedziela)
Gdzie: Poznań, Blue Note (ul Kościuszki 79)
Start: 20:00
Bilety: 29 PLN / 34 PLN / 39 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów