Fani islandzkich brzmień już w najbliższy weekend powinni odwiedzić warszawską Hydrozagadke, gdzie swój pierwszy i jedyny na tej trasie koncertowej da Agent Fresco. Projekt dowodzony przez Arnora Dana, znanego ze współpracy z Ólafurem Arnaldsem, przyjedzie promować swoją nową płytę „Destrier”.

Islandzki kwartet Agent Fresco istnieje od 2008 roku. Ich dyskografię otwiera EP „Lightbulb Universe”, którym szybko zdobyli uznanie wśród słuchaczy i krytyki. Potwierdzają to liczne nagrody nagrody w kategorii Best New Act przyznawaną przez Icelandic Music Awards czy Music Fund Kraumur.

Ich muzyka to mikstura progresywnego rocka z matematycznymi naleciałościami oraz wpływami jazzu, popu i funku. Zespół eksperymentuje zarówno w warstwie muzycznej, wokalnej jak i lirycznej. Częste zmiany rytmu i tempa, eskalacja głosu chwytliwych melodii i kontrastów sprawia, że rozwój utworów jest trudny do przewidzenia, a słuchacz jest ciągle zaskakiwany przez muzyków.

Przed Agentem Fresco wystąpi zespół Besides, który po wypuszczeniu w 2013 roku debiutanckiego albumu „We were so wrong” szybko zyskał popularność. Głosami publiczności wygrali również 8. edycję programu Must be The Music.

Kiedy: 29 listopada
Gdzie: Warszawa, Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Start: 20:00
Bilety: 35z zł / 45 zł

Nie ma więcej wpisów