Na polskim rynku powstał właśnie nowy sub-label poświęcony muzyce elektronicznej – MOST. Obchodząca niedawno 15-lecie istnienia hip-hopowa wytwórnia Prosto otwiera się w ten sposób na muzykę elektroniczną.

Premierowym wydawnictwem będzie kompilacja z udziałem czołówki polskich producentów elektronicznych: The Phantom, Hatti Vatti, SLG, Eltron John, Klaves, Good Paul, Matat Professionals.

Inicjatywa powołania oddzielnego labelu podporządkowanego brzmieniom klubowym nie jest nowa w Polsce – kiedyś z podobnym pomysłem ruszył warszawski Asfalt Records powołując do życia Teeto Records, gdzie opublikowane zostały pojedyncze wydawnictwa Noona, Baaby czy Bunia.

Tym razem background wytwórni jest bardzo mocny: oprócz znakomitych nazwisk artystów zaproszonych do współpracy, mamy do czynienia ze znanymi aktorami sceny muzycznej jako twórcami labelu: Prosto, jedna z czołowych niezależnych wytwórni w Polsce, od 15 lat prowadzona przez Wojtka Sokoła, wraca do korzeni muzyki miejskiej. Doświadczenie wydawania elektroniki wnosi Rafał Grobel, do tej pory współodpowiedzialny za wytwórnię S1 Warsaw, która czuwa nad polskim Record Store Day i stoi za projektem Niewidzialna Nerka.

MOST stawia sobie za cel rozwój sceny niezależnej i zaszczepianie nowych pomysłów na robienie muzyki. Wytwórnia chce dać lokalnym artystom miejsce do tworzenia projektów na profesjonalną skalę. Swoboda, świeże spojrzenie, ciekawe narracje i nieoczekiwane kolaboracje oraz stale rozwijany katalog wydawniczy to główne założenia labelu.

Pierwsze wydawnictwo MOST to kompilacja, na której znajdzie się materiał zarówno od najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów elektronicznych, jak nowo odkrytych, intrygujących twórców.

Pierwszy release ukaże się na początku roku 2016. Ścieżka dźwiękowa klipu to pierwszy utwór z kompilacji MOST. Siły łączą w nim The Phantom i Newborn Jr., czyli Matat Professionals pod nowym aliasem.

Za identyfikację i opiekę graficzną labelu odpowiada studio Super Super, zdjęcia wykonał nieoceniony Jakub Szymański / jajakub.com, a video zrealizowała ekipa The Polaks.

Czekamy na kolejne klipy i winyle, jakie już dziś zapowiada MOST.

Nie ma więcej wpisów