Końcem listopada najwięksi festiwalowi zapaleńcy uważnie śledzą ogłoszenia imprez z całego świata, próbując złamać tajemny szyfr, według którego układane są trasy koncertowe. Wszyscy chcą choć z minimalnym prawdopodobieństwem oszacować, jakie są szanse na zobaczenie ulubionych gwiazd na ulubionych scenach.

Polskie imprezy jak na razie są oszczędne w informacjach. Większość z nich na razie udostępniła daty kolejnych edycji. Tutaj znów na prowadzenie wysuwa się lider krajowej stawki – Open’er. Znamy już dwóch headlinerów, jednego wykonawcę z tak zwanej drugiej linii oraz pierwszego w składzie Polaka. Dziś z wizytą w radiowej Trójce, po raz pierwszy przy okazji edycji 2016, pojawił się Mikołaj Ziółkowski, prezentując kolejne gwiazdy, które na przełomie czerwca i lipca pojawią się w Gdyni.

Do line-upu Open’era dołączają:

Beirut – zespół, który na Open’erze miał się pojawić, ale zmuszony był odwołać całą trasę koncertową. 30 czerwca, Tent Stage

Sigur Rós – nowa muzyka, nowa produkcja, wcześniej nie publikowane utwory. To wszystko co wiemy o przyszłorocznej, letniej trasie koncertowej Islandczyków. 1 lipca, Main Stage

Open’er Festival odbędzie się w dniach 29.06 – 2.07.2016 oczywiście w Gdyni, na Lotnisku Kosakowo. Ogłoszeni dziś artyści dołączyli do już znanych Florence + The Machine, Red Hot Chili Pepper, Wiz Khalifa oraz Dawida Podsiadło.

Nie ma więcej wpisów