Nadchodzący weekend to święto dla fanów dźwięków nieoczywistych i muzyki wymagającej od słuchacza trochę więcej. We Wrocławiu startuje VI Międzynarodowy Festiwal Ambientalny.

Wbrew pozorom hermetyczna formuła tego wydarzenia jest jego największą zaletą. Spójny koncept festiwalu zakłada pokazanie gatunków i artystów wyjątkowych, którzy zasługują na maksymalną uwagę ze strony słuchacza. To okazja do spotkania młodych twórców mających świadomość swojego artystycznego, awangardowego pochodzenia z wymagającym odbiorcą.

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: pochodzący z Niemiec muzyk Uwe Zahn występujący pod pseudonimem Arovane, czerpiący z dorobku MBV, Slowdive czy Chapterhouse Ulrich Schnauss, Scott Morgan kompozytor, inżynier dźwięku i artysta multimedialnym mieszkający w Vancouver, Loscil. Tworzący na pograniczu ambientu i muzyki eksperymentalnej, multiinstrumentalista Aidan Baker, stacjonujący w Berlinie muzyk Hior Chronik, Cétieu, czyli Tekla Mrozowicka, dobrze znana scenie niezależnej dziennikarka muzyczna, promotorka i producentka. Wystąpi również Lights Dim – projekt łączący brzmienia instrumentów akustycznych, field recordingów oraz found footage z elementami elektroniki i samplingu. Z polskich reprezentantów pojawi się Odmieniec – jednoosobowy projekt muzyczny, powołany do życia przez Jakuba Czyża. Jego muzyka obraca się wokół klimatów ambient, drone, noise, post-rock, psychedelic, shoegaze.

Kiedy: 27-28 listopada
Gdzie: Wrocław, Frilej (ul. Grabiszyńska 56)
Start: 20:00
Bilety: 45 zł

Nie ma więcej wpisów