Odkąd Warszawa przestała organizować sylwestrowe imprezy wspólnie z jedną z popularnych stacji telewizyjnych, zupełnie zmienił się ich charakter. Zabawy organizowane są w dużo bardziej przystosowanym do tego miejscu – błonia PGE Narodowego, zaś program uległ znacznej poprawie. Na scenie nie pojawiają się już znane, ale niekoniecznie interesujące gwiazdy grające po dwa kawałki. Postawiono na dłuższe koncerty i przynajmniej jedną, prawdziwie międzynarodową gwiazdę.

W tym roku w roli najjaśniejszej gwiazdy wieczoru, która wystąpi tuż przed północą pojawi się zespół The Kooks. Indie-rockowa kapela doskonale znana polskiej publiczności. Do tej pory mogliśmy bawić się na koncertach Brytyjczyków czterokrotnie. Pojawili się także na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach Orange Warsaw Festival 2014. Dyskografię zespołu zamyka album „Listen” pełen tanecznych dźwięków, które zapewnią szampańską zabawę na warszawskich błoniach.

Pomimo, iż jest to naprawdę świetne ogłoszenie, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Sylwester Warszawski to nie jest odpowiednia impreza dla tego typu kapel. Obawiam się, że zebrana publiczność może nie docenić The Kooks. Niemniej brawo dla organizatorów za odwagę!

Skład imprezy uzupełniają LemON, Grubson, Perfect oraz Paul Van Dyk.

Nie ma więcej wpisów