Koniec rok to czas wielkich podsumowań. Zewsząd atakują nas zestawienia najlepszych płyt, najczęściej odtwarzanych singli, najbardziej wpływowych artystów i wiele, wiele podobnych. Jest jednak jedno szczególne, które zamiast skupiać się na przeszłości, odważnie spogląda w przyszłość. Za tą listą stoi brytyjskie BBC.

„Sound of…” to zestawienie artystów, którzy są nadzieją muzycznego rynku, tak zwaną świeżą krwią. Przewiduje się, że to właśnie oni w kolejnym roku będą najodważniej rozpychać się łokciami wśród utytułowanych gwiazd. Pierwsze miejsce i tytuł „Sound of…” kolejnego roku może uzyskać tylko jeden z nominowanych, jednak jak pokazuje historia, każdy, kto znalazł się na tej liście ma szansę na sukces. Wystarczy tutaj wymienić choćby Florence + The Machine, która w 2009 roku zajęło „dopiero” trzecie miejsce.

Właśnie ogłoszono tzw. „długą listę” nominowanych do BBC Sound Of 2016. Niezależnie od ostatecznych wyników, każdy z tych artystów zasługuje na szczególną uwagę. Sprawdźcie kto walczy o tytuł na liście poniżej oraz na naszej playliście w Spotify.

Alessia Cara
Blossoms
Billie Marten
Dua Lipa
Frances
Izzy Bizu
Jack Garrat
J Hus
Loyle Carner
Mabel
Mura Masa
NAO
Rat Boy
Section Boyz
WSTRN

Nie ma więcej wpisów