Jedna z najbardziej elektryzujących współpracy przy krążku „A Head Full Of Dreams” ujrzała światło dzienne. Album już niebawem, bo w piątek, a my możemy przygotowywać się do weekendu z duetem ColdplayBeyoncé. „Hymn For The Weekend” to trzecia piosenka, która zapowiada nową płytę.

Utwór miał premierę w audycji Annie Mac w BBC Radio 1. Telefonicznym gościem był Guy Berryman, który opowiedział trochę o historii powstania krążka, odczuciach co do niego i koncertowych planach. Współpraca z Beyoncé była dla członków zespołu niesamowitym doświadczeniem: „Chris chciał napisać imprezową piosenkę (…) Tekst brzmiał ‚Drinks on me, drinks on me’. Powiedzieliśmy mu: ‚Nie możesz tego powiedzieć. Nie ujdzie ci to na sucho’. Wtedy cała historia utworu uległa zmianie i spytał Beyoncé czy zaśpiewałaby na nim, a ona bardzo uprzejmie odpowiedziała, że tak. To było niesamowite. Przyszła. Zrobiła co do niej należy. Jest niewiarygodnie profesjonalna. Myślę, że weszła i wyszła w pięć minut. Jesteśmy tacy szczęśliwi, że zaśpiewała na jednym z naszych kawałków”.

O kulisach powstania utworu wypowiadał się wcześniej na łamach channel24.co również sam Chris Martin: „Próbowałem być taki bardzo brytyjski i Hugh Grantowy, i powiedzieć coś w stylu: ‚Czy być może mogłabyś kiedyś rozważyć możliwość zaśpiewania…’ Właściwie to chciałem powiedzieć: ‚Czy mogłabyś zaśpiewać nasz cały album, żebyśmy mogli zabrzmieć lepiej?’ Ale powiedziałem: ‚Czy jest jakaś szansa, że wpadłabyś i pomogła nam trochę z wokalami?’ A ona powiedziała: ‚Jasne'”.

Nie ma więcej wpisów