Tobiasza Bilińskiego naszym czytelnikom przedstawiać nie trzeba. Już wkrótce, bo za nieco ponad miesiąc, nakładem Twelves Records ukaże się nowy album tego młodego muzyka pt. „The Provider”. Materiał jaki trafi na płytę został nagrany i zmiksowany w Filadelfii, w studiu należącym do Jeffa Zeiglera, a za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada rysownik Johannes Helgelin.

Płyta na pewno będzie niemałym zaskoczeniem, bo już po singlach promujących to wydawnictwo widać, że kto jak kto, ale Coldair nie boi się muzycznych eksperymentów. Ostatnio opublikowany singiel „Denounce”, którego możecie posłuchać poniżej, jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych utworów, jakie wyszły spod ręki Bilińskiego. Całość jest niepokojąca, nieco hipnotyzująca, ale nie jest już to ta sama muzyczna wrażliwość jaką słychać choćby na poprzednim krążku „Whose Blood”. Coldair muzycznie się zmienia, jednak jego kompozycje nadal potrafią uzależniać jak najlepszy narkotyk – odpalcie kawałek poniżej i przekonajcie się sami.

Krążek „The Provider” ukaże się 15 stycznia, a premierze towarzyszyć ma koncert promujący nowy materiał, nie są jednak jeszcze znane szczegóły dotyczące miejsca i dokładnej daty wydarzenia.

Nie ma więcej wpisów