Do line-upu Halfway Festival dołącza zespół Acollective. Według deklaracji organizatorów ma to być pierwszy tegoroczny przedstawiciel nieco bardziej energetycznej edycji, łamiącej nieco kategoryzację festiwalu kojarzonego wyłącznie z występów singer-songwriterów. Organizatorzy dodają również, że zespół świetnie wypada w kameralnych przestrzeniach, nie tracąc na tym nic ze swojego scenicznego temperamentu.

Acollective to zespół z Tel Avivu, który jest jednym z nielicznych reprezentantów izraelskiej sceny muzycznej szerzej znanym na Zachodzie. Grupa zagrała na kilku europejskich festiwalach i szybko została zauważona przez dziennikarzy. W swoim muzycznym dorobku posiadają dwie płyty: pierwsza to „Onward” z 2011 roku, a druga, „Pangea”, została wydana w ubiegłym roku.

W brzmieniu Acollective obok akustycznych aranżacji można usłyszeć mocniejsze dźwięki. Choć twórczość grupy jest mocno osadzona w klimacie europejskiego indie rocka nie do końca wpisują się w jakikolwiek schemat, ponieważ w swojej muzyce zachowują nieco orientalności, oryginalności i inspiracji rodzimą muzyką.

Festiwal Halfway / W Połowie Drogi odbędzie się w ostatni weekend czerwca – 24-26 czerwca 2016 roku w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Oprócz Acollective do tej pory potwierdzono również występ brytyjskiego zespołu Ilya.

Posłuchajcie utworu izraelskiej grupy:

Nie ma więcej wpisów