Jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla polskiego clubbingu – Novika – powraca z nowym wydawnictwem.

W ślad za 3 solowymi albumami (ostatni to „Heart Times” z 2013 roku) i letnim singlem „Push The Beat” nagranym z duetem iRobot & Rawski oraz drum’n’bassowym remiksem „Trusted” , 14.12. ukazuje się EP pod tytułem „Novika Collabs”.

Wydawnictwo ukaże się w barwach wytwórni Piotra Bejnara Otake Records. Znajdą się na nim dwa utwory premierowe i dwa remiksy. Singlem promującym jest piosenka „Can’t Resist”, nagrana wspólnie z producentem Pete Grace, który jest DJ-em i kompozytorem obracającym się w gatunkach deep-house, indie- i nu-disco, mającym za sobą wydawnictwo m.in.w berlińskim Sonar Kollektiv.

Drugi premierowy utwór to „Secret Passage”, którego producentem jest Kasp (Kacper Bogacz)- warszawski DJ i producent, gitarzysta. Stanowił połowę duetu Pol_On, z którym wydawał liczne EP-ki w światowych labelach m.in. Freerange, Get Physical. Obecnie najczęściej wydaje w duecie jako Kasp & Mia Twin.

Wydawnictwo uzupełniają znakomite remiksy: Michała Wu. /Xxanaxx oraz Baascha. Autorką okładki jest Studio Chaotyczne.

Tracklista:

1. Novika & Pete Grace „Can’t Resist”

2. Novika & Kasp „Secret Passage”

3. Novika & Pete Grace „Can’t Resist” (Michał Wu./Xxanaxx Remix)

4. Novika & Kasp „Secret Passage” (Baasch Remix)

„Novika Collabs” ma szansę powtórzyć sukces „Finally EP” z 2006 roku, na której znalazły się kompozycje od Niewinnych Czarodziejów, CLS & Wax, Jacka Sienkiewicza oraz Agima – artystka śpiewała wtedy do rytmów deep-house, techno i jungle, a płyta znalazła uznanie m.in. Gillesa Petersona.

Nie ma więcej wpisów