Ledwie zdążyliśmy ochłonąć po tegorocznym sezonie festiwalowym, a już zaczynają nas kusić ogłoszenia przyszłorocznych edycji zarówno naszych, polskich festiwali, jak i europejskich. Wśród pierwszych artystów jednego z najważniejszych festiwali w Europie – The Great Escape – który w tym roku odbędzie się w dniach 19-21 maja znaleźli się także reprezentanci polskiej sceny!

Na scenie imprezy odbywającej się w Brighton w Wielkiej Brytanii zaprezentują się grupa Sorry Boys oraz artystka skrywająca się za pseudonimem Cosovel. Elektronika zmieszana z folkiem w wykonaniu Cosovel i niesamowicie emocjonalna, magiczna aura muzyki Sorry Boys bez wątpienia sprawią, że brytyjska publiczność nie zapomni tych występów.

Wielu z was nie raz widziało Sorry Boys na żywo, więc nie trzeba przekonywać, że to jeden z zespołów, którym wręcz powinniśmy się chwalić zagranicą. Na koncie mają dwa długogrające wydawnictwa, obecność na kompilacji „Minimax” sygnowanej nazwiskiem Piotra Kaczkowskiego, statuetka „Best New Band Poland”, czy nagrodę „Największa Nadzieja 2009” otrzymana w ramach PAM London Awards.

Cosovel to projekt Izoldy Sorenson znanej z takich zespołów jak Drekoty i Julia Marcell. W świadomości szerszego grona odbiorców zadebiutowała swoją EP-ką „Live in Studio”, która przykuła uwagę dziennikarzy. Na początku tego roku ukazała się gorąco wyczekiwana debiutancka płyta, a zamknięte na niej brzmienie opisywano jako „eklektyczny kolaż sentymentalizmu i elektronicznego chłodu”.

Festiwal The Great Escape w każdym roku przyciąga kilkutysięczną publiczność poszukującą nowej, ciekawej muzyki. Od kilku lat to jedna z najważniejszych muzycznych imprez gdzie prócz samych koncertów odbywają się także panele, dyskusje, warsztaty oraz przegląd najciekawszych artystów młodego pokolenia.

Nie ma więcej wpisów