Rusza druga odsłona gdańskiego Little Festivalu – nowego wydarzenia na kulturalnej mapie Trójmiasta, skupiającego się głównie wokół muzyki niemieckiej i prezentującego ciekawe zjawiska muzyczne obecne w kulturze europejskiej. Przez trzy najbliższe dni w przestrzeni Gdańska będzie można zobaczyć kilka wyjątkowych koncertów.

Program Little Festival zakłada koncerty w trzech miejscach: Starym Maneżu/Garnizon Kultury, klubie B90 i Teatrze Szekspirowskim. W Starym Maneżu wydarzenie otworzy koncert jednego z dwóch polskich projektów obecnych w line-up’ie – SAM SVEERG z udziałem STOCKHAUSENA i TYMONA TYMAŃSKIEGO, pod kierownictwem Mieervug Sveerga. Drugim koncertem tego dnia będzie występ faUSta. Jeden z najważniejszych, najbardziej proroczych i oryginalnych niemieckich zespołów w historii muzyki niezależnej. Niektórzy uważają, iż FAUST to najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek zdarzyła się w muzyce rockowej, dziś zaliczany już do legend krautrocka.

W sobotę festiwal przeniesie się na stocznie do B90 gdzie wystąpi włoski projekt SHE SPREAD SORROW pod wodzą Alice Kundalini poruszającej się po mrocznych i mistycznych obszarach muzyki. Chwilę później pojawi się legenda trójmiejskiej sceny, czyli zespół Ścianka, który na żywo zaprezentuje materiał z wydanej właśnie płyty „Niezwyciężony”. Wieczór zamknie faUSt COLLECTIF (faUSt + goście).

W niedziele z kolei w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystąpi AUTOMAT, projekt gitarzysty EINSTÜRZENDE NEUABUTEN i DIE HAUT. Artyści wychodzą z założenia, że podstawą wszystkich analogowych, minimalistycznych gatunków pop jest dub. W myśl tej zasady berlińskie trio AUTOMAT nagrało wyjątkowy album „Plusminus”, na którym udzielili się m.in. BLIXA BARGELD (Einstürzende Neuabuten, Nick Cave & The Bad Seeds), GENESIS BREYER P-ORRIDGE (Psychic TV, Throbbing Gristle, Current 93) i LYDIA LUNCH.

Wydarzenie zamknie występ QLUSTER + LUMA.LAUNISCH VISUALS – grupa uważana za pionierów niemieckiej muzyki elektronicznej, jeden z pierwszych i najważniejszych niemieckich zespołów elektronicznych, poszukujących zupełnie nowych brzmień i kierunków w muzyce. W swojej twórczości umiejętnie łączą syntezatorowe brzmienia osadzone w poetyce industrialnej, surowości czy ambientalnej delikatności. W ich muzyce znajdę też coś dla siebie fani krautrocka, czy New Age.

Kiedy: 11.12 (piątek)
Gdzie: Gdańsk, Stary Maneż/Garnizon Kultury (ul. Słowackiego 23)
Start: 20.00
Wstęp: 50 zł

Kiedy: 12.12 (sobota)
Gdzie: Gdańsk, B90 (ul. Doki 1)
Start: 20.00
Wstęp: 50 zł

Kiedy: 13.12 (niedziela)
Gdzie: Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski (ul. Wojciecha Bogusławskiego 1)
Start: 20.00
Wstęp: 50 zł

Nie ma więcej wpisów