Największy w Polsce festiwal muzyczny, Open’er, po ostatnich radiowych ogłoszeniach postanowił uraczyć nas jeszcze jednym ogłoszeniem – prezentem przed świętami. W tym wypadku jednak okazuje się, że openerowa publiczność musiała być bardzo niegrzeczna, gdyż po środowych, fantastycznych podarkach (PJ Harvey oraz CHVRCHES) dostała rózgę. W gdyni po raz kolejny wystąpi grupa Foals.

Być może jest to nieunikniony element rozwoju rynku festiwalowego w Polsce. Oto wkraczamy w okres dojrzałości, gdzie wielu wielkich i średnich już nas odwiedziło. Odwiedziło nie raz i właśnie zatacza kolejne koło nad Europą i Polską. Ja skłaniam się jednak ku temu, że organizatorzy postanowili pójść na łatwiznę i spędzić do Gdyni tłumy przy użyciu argumentów tak sprawdzonych, że już wyświechtanych.

Podobnie jak środowy headliner, Florence + The Machine, Folas przyjadą do Polski czwarty rok z rzędu. Decyzja jest tym bardziej zaskakująca, że to sam Alter Art wpłynął na taki odbiór tego ogłoszenia goszcząc Źrebięta podczas tegorocznego Kraków Live Festival, gdzie zespół nie zaprezentował się zbyt dobrze.

Jedynym jasnym punktem tego ogłoszenia jest fakt, że Foals, wbrew domysłom, nie będzie headlinerem. Brytyjczycy pojawią się w Gdyni 30 czerwca na scenie głównej.

Nie ma więcej wpisów