Organizatorzy białostockiego festiwalu postanowili zrobić nam jeszcze dwa przedświąteczne prezenty i przedstawić kolejnych artystów przyszłorocznej edycji. Po ogłoszeniu izraelskiej grupy Acollective wracamy do Europy, a konkretnie do Skandynawii, bo podczas Halfway Festival 2016 wystąpi islandzki zespół MAMMÚT oraz Ane Brun z Norwegii.

Grupa MAMMÚT łamie wizerunek islandzkiej eterycznej i łagodnej muzyki, a ich utwory są mroczne i energetyczne. Podczas swojej działalności występowali na wielu festiwalach, zdobywali krajowe nagrody, a w 2013 roku słuchacze najpopularniejszej islandzkiej stacji radiowej uznali ich album za najlepszy, obsadzając ich na podium wyżej niż Sigur Rós. Zespół wydał trzy płyty, a w tym roku przedstawili także anglojęzyczną EP-kę.

Ane Brun to jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek z niezwykłym głosem na norweskiej scenie muzycznej. W swoim dorobku ma siedem albumów, a ostatni to tegoroczny „When I’m Free”. Występ w Białymstoku będzie częścią europejskiej trasy promującej nowy materiał. Organizatorzy zapewniają, że będzie to smakowity i elegancki koncert, a każdy kto miał okazję usłyszeć Ane Brun na żywo nie może się z tym nie zgodzić, bo klasa i wyrafinowanie najlepiej opisują jej sceniczne dokonania.

Posłuchajcie ogłoszonych artystów w wersji na żywo:

Nie ma więcej wpisów