Zdarzyło się Wam kiedyś kupić płytę kierując się okładką? Choć żyjemy w czasach, kiedy serwisy streamingowe podpowiadają swoimi playlistami czego słuchać, to wciąż trzymając fizyczną kopię w ręce zdarza się zachwycić jakością wykonania oprawy graficznej. Czasami są to małe dzieła sztuki, bo przecież potrzeba prawdziwego talentu i sprytnego pomysłu, by w atrakcyjny sposób zasugerować i niejako sprzedać treści zawarte na krążku.

Dlatego też po raz trzeci serwisy Decybele Dizajnu i Okładki.net organizują konkurs na najlepszą polską okładkę mijającego roku. Zgłoszeń było wiele i po wstępnej selekcji los pokaźnego zestawu prac zostaje oddany w Wasze ręce. Głos można oddać na dowolne dziesięć okładek na stronie Cover awArts 2015. Głosowanie będzie trwało do 3 stycznia. Następnie dziesięć najwyżej notowanych albumów zostanie szczegółowo opisanych, a dla pierwszej trójki przewidziane jest specjalne wyróżnienie.

Rok temu plebiscyt okazał się pokaźnym sukcesem, oddano ponad 20 tysięcy głosów. Oby w tym roku było podobnie, im więcej głosów, tym większa szansa na ciekawych zwycięzców. Ostatnio królował Forin z oprawą krążka O.S.T.R. & Marco Polo, „Kartagina”. Kto wygra tym razem? Wszystko zależy od Was. Gorąco zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Nie ma więcej wpisów