music is ... muzyka z najlepszej strony.

Niskie ciśnienie liczą na pomoc

Niskie Ciśnienie / fot. Hubert Francuz

Niskie Ciśnienie / fot. Hubert Francuz

Michał Przerwa-Tetmajer, czyli jeden z filarów grupy Jazzpospolita nie próżnuje. Oprócz kolejnego albumu swojej grupy wydał także swój debiutancki solowy krążek, a na przyszły rok przygotował już kilka ciekawych premier. Pierwszą z niespodzianek może być wydawnictwo projektu Niskie ciśnienie, w którego skład wchodzą także wokalistka, Alicja Peszkowska oraz autorka tekstów, Aleksandra Janus.

Niskie Ciśnienie Muzyka zespołu, jak sami mówią, to garden-blues oraz folk połączony z polską piosenką. Wszystko to jest owocem eksperymentów ze słowem i dźwiękiem oraz skokiem na główkę, w nieznane. Zaplanowana na pierwszy kwartał płyta ma liczyć dziesięć utworów, w tym także kompozycje „Nikogo”, „Wata Cukrowa” i „Rezonans Magnetyczny”, które zostały opublikowane na początku tego roku.

Sam zespół zagrał do tej pory dwa koncerty w Warszawie – w Nowym Teatrze i klubokawiarni Towarzyska, a także w klubie Magacin Kabare w Sarajewie oraz w krakowskim BALu.

Więcej o samym projekcie znajdzicie na ich profilu crowdfundingowym. Tam też możecie także wesprzeć ich inicjatywę. Spieszcie się, bo zbiórka funduszy kończy się za nieco ponad tydzień.

zobacz także

dodaj komentarz

Ładowanie ...