Michał Przerwa-Tetmajer, czyli jeden z filarów grupy Jazzpospolita nie próżnuje. Oprócz kolejnego albumu swojej grupy wydał także swój debiutancki solowy krążek, a na przyszły rok przygotował już kilka ciekawych premier. Pierwszą z niespodzianek może być wydawnictwo projektu Niskie ciśnienie, w którego skład wchodzą także wokalistka, Alicja Peszkowska oraz autorka tekstów, Aleksandra Janus.

Niskie Ciśnienie Muzyka zespołu, jak sami mówią, to garden-blues oraz folk połączony z polską piosenką. Wszystko to jest owocem eksperymentów ze słowem i dźwiękiem oraz skokiem na główkę, w nieznane. Zaplanowana na pierwszy kwartał płyta ma liczyć dziesięć utworów, w tym także kompozycje „Nikogo”, „Wata Cukrowa” i „Rezonans Magnetyczny”, które zostały opublikowane na początku tego roku.

Sam zespół zagrał do tej pory dwa koncerty w Warszawie – w Nowym Teatrze i klubokawiarni Towarzyska, a także w klubie Magacin Kabare w Sarajewie oraz w krakowskim BALu.

Więcej o samym projekcie znajdzicie na ich profilu crowdfundingowym. Tam też możecie także wesprzeć ich inicjatywę. Spieszcie się, bo zbiórka funduszy kończy się za nieco ponad tydzień.

Nie ma więcej wpisów