Po trzech latach przerwy i lakonicznych wpisach obwieszczających prace nad nowym albumem Yeasayer, w końcu dostaliśmy przedsmak czegoś nowego. Brooklińskie trio najprawdopodobniej zapowiedziało swój czwarty krążek.

Już na początku września 2014 na swojej stronie na facebook’u Yeasayer komunikował kończenie prac nad następcą „Fragrant World”. Sprawy jednak toczyły się bardzo powoli, bo dopiero w lutym bieżącego roku zespół zabrał się za miksowanie materiału. Okres długiego oczekiwanie zdaje się właśnie kończyć, bowiem zespół umieścił na swojej stronie krótki teaser z prostą melodią, opatrzony nagłówkiem „Amen & Goodbye”, co jak się można domyślać, jest tytułem pierwszego singla.

Na jednym z forów internauta podaje, iż premierowy utwór miałby ukazać się na początku przyszłego roku, zaś cała płyta 1 kwietnia. Co ciekawe, Yeasayer zostali już ogłoszeni jako jedni z wykonawców czerwcowych festiwali: holenderskiego Best Kept Secret i chorwackiego INmusic. Biorąc pod uwagę sympatię jaką nowojorską kapelę darzy Alter Art, można pokusić się o przypuszczenie, że występ na Orange Warsaw Festival czy Open’er Festival jest całkiem prawdopodobny.

Nie ma więcej wpisów