Furious Panda wskrzeszają na nowo alternatywnego rocka, czerpiąc garściami z brytyjskiej sceny, dodając bezczelne teksty i buńczuczny wokal. Formacja pod postacią Damiana (wokal), Brajana (gitara), Pawła (gitara), Piotrka (bas) i Piotrek (perkusja), nie ma długiego stażu – niecały rok działalności i owoce w postaci dwóch, dużo mówiących kawałków. Jednak wystarczy posłuchać „Ariadny” i „Starshine”, by przekonać się, że przed chłopakami świetlana przyszłość. Doskonale wykorzystują swoje atuty, tworzą muzykę, która wzbudza emocje. Cóż chcieć więcej?

1. Kim jesteście?
Damian, Wołos, Brajan, Korc i Pingwin; trzech ludzi z prawa, agent nieruchomości i licencjonowany klaun… co czyni nas idealnym zespołem NA TWOJE WESELE – ZADZWOŃ TERAZ! NUMER W ROGU EKRANU!

2. Co i w jaki sposób tworzycie?
Avantgarde neurofunky indie dance-punk. Działa to tak, że mamy w narożniku pokoju taką wieeeelką szafę, no i w co drugi poniedziałek tygodnia wkładamy tam naszego basistę. Wyciągamy go po czterech godzinach, dajemy mu klarnet, zawijamy w dywan i spuszczamy ze schodów. Wołos (jedyny z wykształceniem muzycznym) wyłapuje dźwięki klarnetu wydobywane przy każdym bolesnym uderzeniu o każdy jeden stopień i zapisuje to na pięciolinii. Nikt z nas nie umie czytać nut, więc następnie wypierdalamy to co zapisze Wołos i idziemy na próbę… czekaj… jakie było pytanie?

3. Kim/czym się inspirujecie?
Brajan inspiruje się Wołosem, Wołos inspiruje się Alexem Turnerem. Alex Turner wspominał o inspirowaniu się Noelem Gallagherem, Noel Gallagher (inspiracja Damiana), inspirował się pojedynkiem z Damonem Albarnem. Damon Albarn inspiruje się swoimi fanami. Brajan jest fanem Damona Albarna. Tym samym dochodzimy do prostego wniosku, że Brajan inspiruje się Brajanem. Co za zadufany w sobie fiut. Poza tym, wszystkich nas inspiruje uśmiech Korca. Pingwina inspirują dziwne rzeczy, ale czego innego byście się spodziewali od kogoś kto ma pseudo Pingwin?

4. Co dla Was jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?
Najważniejsze jest żeby się alkohol nie skończył zanim sąsiedzi wyłączą prąd.

5. Jeśli nie muzyka to…?
Jeśli od „sex, drugs and rock’n’roll” odejmiesz „rock’n’roll”, to zostanie już tylko „sex and drugs”… NO CÓŻ!

Nie ma więcej wpisów