Stało się. Znamy pierwszą dziesiątkę najlepszych polskich okładek wyłonionych w plebiscycie Cover awArts 2015 siłą 32 686 głosów (ponad 12 tysięcy więcej niż rok temu!). Rzucając okiem na zestawienie można dojść do kilku wniosków.

Po pierwsze, w naszym kraju wydaje się naprawdę dużo różnorodnej muzyki, zostały zgłoszone aż 294 prace, a TOP 30 to naprawdę śmietanka rodzimego dizajnu. Po drugie, polska okładka stoi na naprawdę wysokim poziomie, obserwowanie tak wielu kreatywnych pomysłów to wyjątkowe doznanie estetyczne. I po trzecie: król jest tylko jeden. Trzeci rok z rzędu pierwsze miejsce zajął bowiem Grzegorz „Forin” Piwnicki, umieszczając w samym TOP 10 jeszcze trzy swoje okładki.

Zwycięskie dzieło, jak przed rokiem, powstało do albumu O.S.T.R.-a, tym razem do „Podróży zwanej życiem”. Drugie miejsce powędrowało do Piotra Dudka i Łukasza Partyki, za „Trójkąt Warszawski” Taco Hemingwaya, a trzecie również do Forina, tym razem za minimalistyczną oprawę albumu „Różewicz – Interpretacje”, który stworzyli Sokół, Hades i Sampler Orchestra.

Warto sprawdzić kompletne TOP 30 opatrzone komentarzem autorów (miejsca 1-10, 10-20, 21-30). Życzmy sobie wszyscy, aby i rok 2016 przyniósł nam oprócz muzycznej, wizualną ucztę.

Nie ma więcej wpisów