Pod koniec listopada w sieci pojawiła się pierwsza EP-ka Schaenna i chociaż jest to debiut tego artysty, składające się na wydawnictwo kawałki zdecydowanie nie brzmią jak dzieło nowicjusza. Stojący za tą muzyką Piotr Kustra pomimo młodego wieku tworzy bardzo dojrzałe produkcje, o których zresztą równie dojrzale opowiada.

Schaenn to inteligentne, elektroniczne brzmienie, które przyrównać można do utworów Telefon Tel Aviv, Moderata, Jona Hopkinsa, czy Gus Gus. Dodatkowo artysta wspiera się swoim głosem, co zdecydowanie łagodzi brzmienie nadając tej muzyce sznyt downtempo.

Producent po EP-ce zapowiada album, który już w 2016 roku ma ujrzeć światło dzienne. Radzę śledzić poczynania Schaenna uważnie, gdyż drzemie w nim ogromny potencjał i talent.

1. Kim jesteś?
Młodym muzykiem, producentem, wokalistą, marzycielem.

2. Co i w jaki sposób tworzysz?
Kreuję swoją przestrzeń. Jeżeli ktoś jest gotowy, aby na chwile zatrzymać się w codziennym pędzie, zamknąć oczy i posłuchać – zapraszam, chętnie podzielę się jej częścią.

3. Kim/czym się inspirujesz?
Uważam, że inspiracje można znaleźć wszędzie, trzeba tylko dobrze się rozejrzeć… Światła, cienie, noc, ulice, miasto, natura, ludzie, przemijanie to chyba moje główne źródła inspiracji. Stąd też może taki właśnie tytuł EP-ki.

4. Co dla Ciebie jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?
Najważniejsze w tworzeniu, komponowaniu jest dla mnie, żeby za pomocą dźwięków i brzmienia namalować to co jest wewnątrz, głęboko w środku. Chcę przedstawić słuchaczowi obraz, który pozwoli mu przenieść się do zupełnie innego świata. Oderwie go od rzeczywistości.

5. Jeśli nie muzyka to…?
Fotografia, film lub grafika.

Nie ma więcej wpisów