Sigma, Scuba, Gesaffelstein, Vril, Frederic Robinson, Gorgon City i Recondite: oto pierwsze nazwiska artystów, które pojawią się na jedenastej już edycji festiwalu Audioriver w Płocku.

To dopiero początek ogłoszeń line-upu tegorocznej edycji Audiorivera, ale myślę, że zarówno fani deep house, minimal techno czy drum’n’bassu będą zadowoleni i standardowo każdy znajdzie dla siebie coś miłego.

Po raz pierwszy w Polsce pojawią się Foamo oraz Rack’N’Ruin, czyli Gorgon City – duet prezentujący muzykę z pogranicza house i UK garage. W 2014 ukazał się ich debiutancki album „Sirens”, z którego pochodzi między innymi hit „Ready For Your Love”.

Po kilku latach przerwy wracają na Audioriver francuski producent Gesaffelstein i mistrz Scuba. Pierwszy z nich przypomniał ostatnio o sobie ścieżką dźwiękową (!) do filmy „Maryland”, będącą lekką odskocznią od tego, co tworzy na co dzień. Twórca wytwórni Hotflush – Paul Rose nadal nie daje się zaszufladkować, brylując swobodnie między dubstepem a techno – ciekawe, czym zaskoczy nas w lipcu?

Wiadomo już też, że live-actami zaszczycą festiwal: twórca jednego z bardziej urokliwych krążków ever: „Hinterland” – Recondite oraz techno-supergrupa Vrilski, na którą składa się Vril i Voiski.

Fani nurtu drum’n’bass na pewno będą zadowoleni z pojawienia się na głównej scenie płockiej plaży duetu Sigma oraz Frederica Robinsona, mieszającego liquid funk z abstract hip-hopem i chilloutem.

Aktualnie dwudniowe karnety dostępne są w cenie 170 zł, a trzydniowe 230 zł, ale warto pospieszyć się z kupnem, bo rozejdą się one zapewne jak co roku przed rozpoczęciem festiwalu. Kto pierwszy, ten lepszy – od 29 do 31 lipca widzimy się na Audioriverze!

Nie ma więcej wpisów