Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, w jednym z najgorętszych miast Europy, w portowym parku spotykają się najwięksi i najważniejsi muzyki alternatywnej. Niektórzy z nich to uznane już gwiazdy, niektórzy dopiero rozpoczynają swoje kariery. Część z nim tworzy muzykę gitarową inni obracają się w lektroniczno-popowych klimatach. To co ich łączy, to tworzenie niebanalnych brzmień i TA impreza – Primavera Sound Festival.

Prawdopodobnie najważniejszy festiwal muzyki alternatywnej właśnie ogłosił swój tegoroczny line-up. Jak co roku, został on zaprezentowany sposób niezwykły i emocjonujący. Jak co roku, skład imprezy zachwyca i zdumiewa doskonałością. Na szczycie stawki stoją powracający do kocnertowania Radiohead, zawieszający muzyczną emeryturę LCD Soundsystem oraz wyjątkowa PJ Harvey.

Primavera jak zawsze rozgrzała naszą wyobraźnię o perfekcyjnym line-upie także w Polsce. Oczywiscie nie śmiemy liczyć na AŻ tak wyładowany emocjami skład na rodzimym feście. Po cichu kalkulujemy jednak, że nie może być przypadkiem, że ogłoszenie Orange Warsaw Festival na pierwszy weekend czerwca nie jest przypadkowe i Alter Art, nowy organizator imprezy, chętnie skorzysta z obecności niektórych artystów w Hiszpanii.

Primavera Sound odbywa się w tym roku w dniach 1-5 czerwca, oczywiście w hiszpańskiej Barcelonie. Poniżej znajdziecie pełny line-up imprezy.

12523038_10153931157363156_8819990846333874831_n

Nie ma więcej wpisów