Inteligenci popu powracają – nowa, 13 studyjna płyta Pet Shop Boys już 1 kwietnia 2016. Płyta będąca następczynią przebojowego „Electric” powstawała w Berlinie i Londynie. Za produkcję i miks wykonany w Los Angeles odpowiada Stuart Price.

Longplay ma jak zawsze w przypadku duetu Tennant / Lowe jednowyrazowy tytuł: „Super” ( od „Please” z 1986 roku do „Yes” i „Electric” z 2009 i 2013).

Na albumie znajduje się 12 kompozycji duetu, a pierwszym singlem promującym album będzie utwór „The Pop Kids”, klasyczny hymn PSB, który przywołuje londyńską scenę klubową wczesnych latach 90-tych.

Kompozycja „Inner Sanctum” ujawniona wczoraj przypomina produkcje taneczne z lat 90. bliskie scenie trance – np. klasyk „The Age Of Love” z 1990 roku.

Pet Shop Boys potwierdzili także 4 koncerty w londyńskim Royal Opera House, które odbędą się 20, 21, 22, 23 lipca. Koncerty zatytułowane „Inner Sanctum” będą jedyną możliwością żeby zobaczyć zupełnie nowy show Pet Shop
Boys, przygotowany przez współpracowników zespołu: Esa Devlina i Lynne’a Page’a.

Pet Shop Boys mówią: To było świetne wrócić do studia ze Stuartem Pricem i kontynuować pracę, tam gdzie skończyliśmy przy „Electric”. Jesteśmy podekscytowani tym co udało nam się osiągnąć. Ekscytujące będzie także zagranie elektronicznej muzyki w Royal Opera House – tak wielkiej i pięknej sali. To będą 4 specjalne wieczory, a także nasze jedyne koncerty w Wielkiej Brytanii w tym roku.

Nie ma więcej wpisów