Pierwotnie planowano, że występ Ricardo Villalobosa odbędzie się w budynku starego dworca w Poznaniu, ale promotorzy eventu: Playground i Bassline ze względu na obecny stan techniczny budynku (awarię instalacji) musieli z niego zrezygnować, jednocześnie informując, że DJ-set przenosi się do nowej lokalizacji, którą będzie warszawskie 1500m2. Kamień z serca, bo grzechem byłoby wypuszczenie z rąk tak znakomitego bookingu jakim jest set Ricardo, oczywiście nie umniejszając rodzimym artystom, którzy również pojawią się wtedy w stolicy.

O Ricardo Villalobosie nigdy za wiele – w końcu mimo upływu czasu niezmiennie funkcjonuje jako jedno z najbardziej gorących nazwisk w świecie minimal techno i microhouse, a jego upodobanie do setów o długości maratonu też na szczęście pozostaje bez zmian. To stały bywalec zarówno największych letnich festiwali jak i najbardziej poważanych klubów w Europie i na świecie, gdzie stale przyciąga spragnione gwarantowanej dobrej zabawy tłumy. Podczas setów Villalobosa nie da się bowiem nudzić – artysta umiejętnie wyczuwa bowiem nastroje na parkiecie, do nich dostosowując różnorodność sposobu miksowania.

Urodzony w 1970 w Chile, jako trzylatek przeprowadził się do stolicy Niemiec – Berlina, który do dziś stał się jego nową ojczyzną i ukształtował go jako niezależnego twórcę. Ricardo od najmłodszych lat w znaczny sposób inspirował się zespołem Depeche Mode, ale fascynuje go również rytmika muzyki południowoafrykańskiej. Jego profesjonalna kariera DJ-ska rozpoczęła się w 1998, chociaż podczas studiów grywał też dla fanu, a w 1993 założył wytwórnię Placid Flavour. Potem na szczęście było już tylko z górki – debiutancki album artysty z 2003 „Alcachofa” obszedł się naprawdę szerokim echem, a pochodzący z niego kawałek „Dexter” wszedł do kanonu klasyki elektroniki. Ricardo wielokrotnie współpracował także między innymi z Maxem Loderbauerem (The Moritz von Oswald Trio), podczas której reinterpretowali jazzowe klasyki wytwórni ECM oraz stworzyli zeszłoroczny album „Safe In Harbour”.

Aktualna lokalizacja 1500m2 oferuje 3 sceny. Na głównej oprócz gwiazdy wieczoru wystąpi Jacek Sienkiewicz – twórca znakomitej płyty „Drifting” z zeszłego roku, z której tytułowy utwór ostatnimi czasy zremiksował właśnie Ricardo (przypadek?). Obaj panowie mają też na koncie wspólny album z interpretacjami piosenek Czesława Niemena „Pilgrim”.

Na Othercult stage pojawią się z kolei Sonosanto, Opiune, Spectribe, SIENN, Tralien i Truant, a na scenie Technosoul królować będą Michał Wolski, Dtekk i Essence. Poza tym z opisu wydarzenia wynika, że czeka na nas ogłoszenie jeszcze trzech artystów-niespodzianek!

Kiedy: 12.02 (piątek)
Gdzie: Warszawa, 1500m2
Start: 22:00
Wstęp: 75 zł (II pula, dostępna do wyczerpania)

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku

Nie ma więcej wpisów