Po znakomicie przyjętym listopadowym koncercie w Warszawie Chris Corner ze swoim zespołem wraca do naszego kraju na dwa koncerty, by po kilkuletniej przerwie scenicznej zaspokoić swoich fanów.

Wydana na początku października szósta w dorobku IAMX płyta „Metanoia” potwierdziła, że grupa ma się dobrze i wróciła na dobre. Powodów do obaw było całkiem sporo, bo walczący z chroniczną bezsennością wokalista na kilka lat całkowicie zniknął z życia muzycznego i jak sam przyznał miał wrażenie, że już nigdy nie uda mu się stworzyć nowego materiału. Udało mu się jednak wrócić na właściwy tor i skupić na pracy nad nową płytą. „To mój sposób komunikacji ze światem, metoda by otworzyć swoje serce i tańczyć w tym samym czasie. To także wymówka by móc ze sobą igrać, by odkrywać poszczególne fragmenty swojej osobowości, nie musząc robić tego na co dzień” – wyjaśnił Chris Corner.

Dodatkowe dwa koncerty na trasie promującej album „Metanoia” odbędą się na początku marca – 04.03 w B90 w Gdańsku i 05.03 w Eskulapie w Poznaniu. Obecnie IAMX przeobraził swoje występy z udziałem muzyków w ekscentryczne, zaangażowane live acty wzbogacone o wysmakowane wizualizacje i kostiumy.

Nie ma więcej wpisów