Rostam Batmanglij to może niezbyt popularne nazwisko dla kogoś, kto nie zwraca uwagi na składy poszczególnych zespołów, jednak gdy tylko przywoła się nazwę Vampire Weekend, wszystko staje się jakby jaśniejsze. Gitarzysta grupy dopiero co ogłosił, że nie jest już oficjalnym członkiem nowojorskiego składu, a już zaczyna śmielej chwalić się swoimi kolejnymi solowymi propozycjami.

Niecałe dwa tygodnie temu Rostam zaprezentował teledysk do minimalistycznego i tajemniczego singla „EOS„, gdzie o wiele mocniej słychać także jego umiejętności wokalne. Teraz przyszedł czas na odświeżenie utworu „Wood”, który wraz z kompozycją „Don’t Let it Get to You” został opublikowany przed ponad trzema laty, a już za parę dni będzie można go nabyć w wersji cyfrowej oraz fizycznej – na vinylu. Jak napisał w informacji dotyczącej powstawania i znaczenia tego utworu: cóż, wydanie go zajęło mi tylko cztery i pół roku.

Do tej pory oprócz komponowania z Vampire Weekend muzyk współpracował także jako producent przy ostatnich płytach Charli XCX, Carly Rae Jepsen czy Das Racist, a także pojawił się gościnnie na albumach Ra Ra Riot oraz Cloud Nothings.

Nie ma więcej wpisów