Klasyczne zapowiadanie i wydawanie płyt dla The Raveonettes okazuje się zbyt przewidywalne. W zeszłym roku z zaskoczenia wypuścili długogrający album w sieci, teraz przygotowują nowy projekt, dzięki któremu podzielą się swoją muzyką.

Zamykający ich dorobek album „Pe’ahi” z 2015 roku pojawił się z dnia na dzień bez zbędnych zapowiedzi. Idąc tym tropem Duńczycy wypuścili właśnie kolejny premierowy utwór, który zapowiada nową serię pod nazwą Rave-Sound-Of-The-Month, w ramach której co miesiąc przez cały rok udostępniać będą jeden nowy utwór. Muzycy zrywają wten sposób z przyjętą dotychczas formułą promocji i wydawania muzyki.

Pierwszym z opublikowanych utworów jest kawałek zatytułowany “This World Is Empty Without You”, silnie nawiązujący do stylistyki synth popu drugiej połowy lat 80′. Próżno szukać tu charakterystycznych dla grupy, przesterowanych ścian gitar – tym razem stawiają na elektroniczny, taneczny wręcz bit, który zwiastuje sporo świeżych pomysłów. Celem The Raveonettes jest uchwycenie danego momentu w utworze, stworzenie go w danym miesiącu i zaangażowanie w projekt fanów.

Nie ma więcej wpisów