Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od koncertu niezwykle utalentowanego muzyka. Paweł Leszoski skrywający się pod pseudonimem Leski na scenie pojawił się nagle wypełniając swoją obecnością lukę, w której właściwie znajdował się jedynie Skubas. Jego muzyka zainspirowana jest folkowymi nutami w które Paweł wplata odrobinę elektroniki. Muzyczna warstwa stanowi jednak tylko część – drugą, może nawet ważniejszą są jego teksty – opowieści.

Debiutancka płyta pt. „Splot” powstała z potrzeby wypowiedzi, poszukiwania i odkrywania. Od samego początku przykuła uwagę, co teraz było szczególnie widoczne w ilości zeszłorocznych podsumować wśród których znajdowała się na wysokich pozycjach. Melodyjność, lekkość, magnetyzm i wrażliwość to cztery słowa, które najlepiej opisują to, co można znaleźć na „Splocie”.

Paweł Leszoski dał się poznać publice już w kwietniu 2014 roku. Wtedy ukazała się samodzielnie wydana EP-ka „Zaczyn” – to właśnie ona rozbudziła apetyt na długogrający album tego artysty.

Teraz Leski zawita w Warszawie, która swoje musiała odczekać w kolejce po koncert, jednak zapewniam, że nikt kto przyjdzie w środowy wieczór (17 lutego) do klubu Stodoła nie wyjdzie zawiedziony.

Przed Leskim publiczność rozgrzeje Markas Palubenka. To artysta pochodzący z Litwy, poruszający się w rejonach muzyki pop, indie i elektroniki. W 2012 wydał swój debiutancki krążek „no fun in 101”, który zdobył wiele pochlebnych recenzji nie tylko na Litwie, ale również w innych krajach bałtyckich. Wiosną 2015 roku artysta wydał swój drugi album „PuzzleMan”. Markas Palubenka wystąpi w klubie Stodoła w ramach projektu Liveurope, we współpracy z Litewskim Instytutem Kultury.

Kiedy: 17 luty
Gdzie: Warszawa, Klub Stodoła
Start: 20:00
Wstęp: 30 pln /37 pln

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów