Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią w czerwcu podczas piątej edycji Halfway Festival / W Połowie Drogi. Do grona ogłoszonych wykonawców dołączyli dziś Eivør i Destroyer.

Eivør, a właściwie Eivør Pálsdóttir, pochodzi z Wysp Owczych. Jej muzyczny życiorys jest niezwykle różnorodny i bogaty: od występów w zespole rockowym i jazzowym, śpiewaniu w operze oraz towarzyszeniu orkiestrze symfonicznej, wykorzystywaniu inspiracji tradycyjnymi farerskimi dźwiękami, aż po nagranie albumu z wykonawcą muzyki country. Oprócz intensywnej współpracy z innymi artystami i środowiskami, wokalistka tworzy swój autorski materiał i wypracowuje unikalny styl. Jej ostatnia płyta – „Bridges”, została wydana w ubiegłym roku.

Destroyer powstał początkowo jako solowy projekt Dana Bejara (związanego również z kanadyjskim indie-rockowym zespołem The New Pornographers i kilkoma innymi projektami) w latach dziewięćdziesiątych. Jego dorobek to jedenaście albumów i kilka EP-ek. Ostatnia płyta to „Poison Season” z 2015 roku.

Posłuchajcie utworów ogłoszonych artystów:

Nie ma więcej wpisów