Od wydania swojej swojej ostatniej płyty „Silkidranger” Samaris przemierza świat i daje koncerty na najważniejszych festiwalach na całym świecie. Do tej pory docierali do publiczności ze swoim genialnym islandzkim. Teraz po raz pierwszy mierzą się także z angielskim.

Udostępniony właśnie singiel „Wanted 2 Say” swoją oficjalną premierę będzie miał 8 kwietnia. Utwór ma zapowiadać album „Black Lights”, który muzycy zarejestrowali w Berlinie, Irlandii i Reykjavíku. Obecnie każdy z członków zespołu znajduje się w innym kraju i jest pod wpływem innej kultury. To, co znajdzie się na albumie ma być czymś od siebie.

Singiel jest pierwszym utworem w twórczości Samaris zaśpiewanym w języku angielskim. Na razie nie wiadomo czy na nadchodzącym krążku będzie to jedyny język w jakim Jófríður Ákadóttir będzie śpiewać. Jednak jak podkreśla „Moje myśli były na Islandii i naturalne, że jest to nasza najcenniejsza rzecz. To truizm, ale w piosenkach zaczęliśmy pisać o sobie i wyrażaliśmy nasze myśli w języku angielskim”.

Nie ma więcej wpisów