Dj Paypal, kubański duet Ibeyi, The Bug vs Miss Red oraz Brodka kolejnymi artystami, którzy wystąpią w maju pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie na trzeciej edycji Red Bull Music Academy Weekender.

W piątek, 20 maja na wysokie częstotliwości wprowadzi publiczność RBMAW sam DJ Paypal – wirtuoz footworku i adept szkoły połamanej muzyki tanecznej z Chicago, związany między innymi z założonym przez DJ’a Rashad’a kolektywem Teklife. Jego produkcje cechują się niesłabnącym tempem i zróżnicowaną dynamiką na wysokich obrotach, ale jedno jest pewne – odpoczynku od tańca nie będzie! Próbkę tego, czego można się spodziewać po live Paypala dostaniemy chociażby słuchając jego zeszłorocznego LP „Sold Out” (wydanego w Brainfeederze).

Występy pozostałych ogłoszonych artystów planowane są na sobotę. 21 maja pod warszawskim PKiN pojawi się między innymi niezwykły duet w postaci izraelskiej MC Miss Red oraz ikony dubowej elektroniki – The Buga. Projekt MISS RED VS THE BUG miał okazje wojować już na prestiżowym festiwalu Unsound Adelaide – w Polsce razem pojawią się po raz pierwszy.

Debiutować w naszym kraju będą również dziewczyny z Ibeyi – na scenie łączą tradycyjną muzykę kubańską z jazzem, nowoczesnym soulem i nigeryjskimi pieśniami Yoruba, prywatnie zaś Lisa-Kaindé Diaz i Naomi Diaz to siostry bliźniaczki. W języku joruba „Ibei” znaczy właśnie „bliźniaczki”.

Nie zapominajmy też o naszej polskiej reprezentacji – z odmętów zapomnienia wraca bowiem Monika Brodka. Na tapecie będzie jednak już nie etniczna „Granda”, ale zupełnie nowy projekt „Clashes”, towarzyszący jej nowemu albumowi o tym samym tytule. Inspiracje Japonią, które widać na zdjęciach promujących aktualną płytę artystka przywiozła z sesji nagraniowych z Los Angeles. Jeśli chcecie wiedzieć, czym jeszcze zaskoczy nas nowa Monika koniecznie wpadnijcie na Red Bull Music Academy Weekender pod koniec maja do Warszawy.

Jego line-up aktualnie wygląda tak:
19 maja 2016
, czwartek
Koncert Otwarcia – Lado ABC x U Know Me: Uncovered w Teatrze Dramatycznym
(w składzie: Jerz Igor, Sonar, J=J, Daniel Drumz, Mr Krime, Pictorial Candi, Envee Ensemble, Der Father, RYSY,
Baaba, Sotei, Lomi Lomi, Night Marks Electric Trio)

20 – 21 maja 2016
BRODKA, Ibeyi, Miss Red vs The Bug, Dj Paypal, Swindle Live Band, Robot Koch, Sevdaliza, RP BOO, Małpa Live Band

22 maja 2016, niedziela
Koncert Zamknięcia – Wojtek Mazolewski Big Bang feat. Zbigniew Namysłowski w Teatrze Studio

Karnety czterodniowe niestety już się wyprzedały. Aktualnie w sprzedaży są bilety dwudniowe (89 zł) lub jednodniowe (69 zł). Koncerty otwarcia i zamknięcia to z kolei koszt 39 zł za jeden.

Więcej o festiwalu na jego stronie internetowej: redbull.pl/weekender

Nie ma więcej wpisów