Lor to zespół, który powstał na początku 2015 roku. Tworzą go: Julia, Paulina, Julia i Jagoda, lub, jak przedstawiają się na swoim facebooowym profilu – Sumi, Skibi, Kudli i Błachuta. Dziewczyny mieszkają w Krakowie i chodzą do jednego z tamtejszych gimnazjów. Niech nie zmyli Was jednak ich wiek – muzyka, którą prezentują brzmi niezwykle dojrzale. Pierwsza piosenka Lor – „The Garden of Happy Dead People”, została zainspirowana oglądanym na lekcji plastyki obrazem Stowassera „Ogrod szczęśliwych zmarłych”. Członkinie zespołu same piszą teksty i zajmują się aranżacjami, przede wszystkim stawiają na dźwięki skrzypiec i fortepianu.

W październiku ukazała się ich pierwsza EP-ka „Welcome, Welcome, I’m a Worm” na której znalazły się cztery utwory. Oprócz tego dziewczyny zaczynają koncertować, a w tym roku planują wydanie debiutanckiej płyty nad którą obecnie pracują. Ich występ będzie można usłyszeć w kwietniu podczas Spring Break w Poznaniu.

Przeczytajcie co mówią o sobie i swojej muzyce:

1. Kim jesteście?
Jesteśmy czterema gimnazjalistkami, które pewnego dnia postanowiły napisać piosenkę i założyć zespół.
2. Co i w jaki sposób tworzycie?
Tworzymy muzykę, którą wzorujemy na skandynawskim folku, ale ostatecznie definiujemy ją jako „filmową z tekstem”.
3. Kim / czym się inspirujecie?
Największą inspiracją jest dla nas Aurora Aksnes – norweska artystka, ale źródłem naszych inspiracji są także inni twórcy np. Agnes Obel, Daughter, Tom Rosenthal, Sòley.
4. Co jest dla Was najważniejsze w tworzeniu muzyki?
Najważniejsze dla nas w tworzeniu muzyki jest chyba to, by była jak najbardziej naturalna i, choć jest klasyfikowana jako muzyka niszowa, w pewien sposób uniwersalna. Cieszymy się, gdy ludzie odnajdują siebie w naszych utworach.
5. Co Was wyróżnia i jest Waszym znakiem rozpoznawczym?
Wyróżnia nas na pewno nasz wiek. Z jednej strony jest dla nas sporym ułatwieniem, bo nie musimy się z niczym spieszyć, ale z drugiej strony potrafi utrudnić niektóre rzeczy.
6. Jeśli nie muzyka to…?
Póki co nie mamy bardziej odległych planów związanych z życiem, a te bliższe zdecydowanie wiążemy z muzyką.

Nie ma więcej wpisów